4 آبان 1390

در شب جهانی کتاب در لندن یک میلیون نسخه کتاب رایگان در اماکن عمومی توزیع می‌شود
alt

مارکتینگ‌نیوز- به منظور گسترش فرهنگ كتاب و كتابخواني و در يك اقدام خودجوش مردمي، سال 2012 همزمان با «شب جهاني کتاب» يک ميليون جلد کتاب رايگان در اماکن عمومي مانند مسافرخانه‌ها و بيمارستان‌هاي بريتانيا، ايرلند و آمريکا توزيع مي‌شود.

به گزارش مارکتینگ‌نیوز به نقل از خبرگزاری شهر،‌ اين مراسم در سال 2011  در ماه مارس برگزار شد. در حالي‌كه براي سال 2012 به 23 آوريل موکول شده است که همزمان  با روز جهاني کتاب يونسکو و سال‌روز تولد شکسپير است.

براساس اعلام برگزار کنندگان این طرح، 20 هزار داوطلبي که کتاب مورد علاقه خود را از ميان 25 عنوان در وبسايت «شب جهاني کتاب» انتخاب کنند، هر يک 48 نسخه کتاب هديه مي‌گيرند تا به هر که بخواهند هديه دهند. از هر عنوان کتاب، 40 هزار نسخه چاپ خواهد شد. از داوطلبان خواسته مي‌شود بعد از دريافت 48 جلد کتاب خود، از کساني که کتاب‌ها را به آن‌ها هديه مي‌دهند بخواهند که پس از مطالعه، آن‌ها را به ديگران ببخشند.

کتاب‌هاي برگزيده امسال طيف وسيعي را در بر مي‌گيرد، از آثار کلاسيکي نظير «داستان دو شهر» نوشته چارلز ديکنز گرفته تا آثار فانتزي و رمان‌هاي ژانر وحشت.

انتخاب فهرست اوليه امسال حاوي 100 عنوان کتاب، با کمک عده‌اي از مردم صورت گرفته است. اين صد عنوان سپس توسط هيئتي از متخصصان به رياست يک رمان‌نويس فرانسوي-سوئيسي، و دو نفر از مردم عادي به 25 عنوان خلاصه شده است.

img2
  • آخرین اخبار
  • پربازدیدترین‌ها

گزارش جایگاه ذهنی سلبرتیهای ایرانی در شهر تهران