8 آبان 1390

گردشگري «استراليا» در شرايط بحراني
alt

ماركتينگ‌نيوز- اعتصاب كاركنان بزرگترين خط هوايي «استراليا» صنعت گردشگري اين كشور را در شرايط بحراني قرار داده است.

به گزارش ماركتينگ‌نيوز به نقل از ايسنا، در شرايطي كه در سال‌هاي اخير دولت «استراليا» تلاش‌هاي فراواني براي جذب گردشگران به اين كشور انجام داده و در اين راه با مشكلات فراواني نيز روبه‌رو شده، اعتصاب كاركنان بزرگ‌ترين خط هوايي «استراليا» صنعت گردشگري اين كشور را در شرايط بحراني قرار داده است.

به گزارش رويتر، خط هوايي «کوآنتس» كشور استراليا كه بزرگترين خط هوايي اين كشور به شمار مي‌رود، به دليل اعتصاب كاركنانش در روز گذشته، کليه پروازهاي داخلي و بين المللي خود را لغو کرده است.

اعتصاب کارکنان خط هوايي کوآنتس تاکنون در حدود پنجاه ميليون يورو خسارت به اين شرکت وارد كرده و سرگرداني هزاران مسافر كه بخش قابل توجهي از آنها گردشگر هستند را در پي داشته، اين در حالي است كه مقامات صنعت گردشگري استراليا در سالهاي اخير تلاش‌هاي زيادي را براي جذب گردشگر به اين كشور انجام داده‌اند كه از آن جمله مي‌توان به برگزاري مسابقات موج‌سواري در سواحل استراليا و راه‌اندازي تور «كشتن وزغ» در شهر «داورين» براي جذب گردشگر اشاره كرد.

در ماه آوريل نيز دولت استراليا اعلام كرد كه قصد دارد به منظور حفاظت از يكي از جاذبه‌هاي گردشگري اين كشور به نام «كوهستاني آبي» از بازديدكنندگان از اين جاذبه طبيعي، ماليات دريافت كند.

البته در سال‌هاي اخير با افزايش تعداد گردشگران استراليا به ويژه طبيعت‌گردان، جمعيت كانگوروهاي اين كشور به‌دليل نابودي زيستگاه‌ها و شكار آن‌ها توسط طبيعت‌گردان به‌طور چشمگيري كاهش يافته است.

در اين راستا، تعداد زيادي از محوطه‌هاي طبيعي و مناطق حفاظت‌شده‌ي استراليا كه زيستگاه كانگوروها به‌شمار مي‌روند، به جاذبه‌هاي گردشگري ويژه‌ي طبيعت‌گردان تبديل شده‌اند.

img2
  • آخرین اخبار
  • پربازدیدترین‌ها

گزارش جایگاه ذهنی سلبرتیهای ایرانی در شهر تهران