10 آبان 1390

جاذبه گردشگری اسپانیا؛ جشن چرای احشام
alt

مارکتینگ‌نیوز- جشن چراي احشام گردشگران را به پايتخت «اسپانيا» كشاند.

به گزارش مارکتینگ‌‌نیوز به نقل از ايسنا، در شرايطي كه با وجود ميزباني كشور اروپايي «اسپانيا» از ‌32 ميليون گردشگر در هفت ماهه نخست سال جاري ميلادي، با پايان فصل گردشگري در «اسپانيا»، گردشگران اين كشور كاهش يافته، جشن سالانه چراي احشام بار ديگر صنعت گردشگري «اسپانيا» را رونق داد.

در روزهاي گذشته، خيابانهاي شهر «مادريد»، پايتخت اسپانيا، مملو از احشام بود كه براي بزرگداشت جشني با قدمت 600 ساله، از خيابانهاي اين شهر عبور كردند.

در اين مراسم که سابقه آن به سال 1418 بازمي گردد، دامداران احشام خود را از مادريد براي رسيدن به مراتع در شمال اسپانيا عبور دهند كه اين امر سالانه هزاران گردشگر را به اين شهر و اسپانيا مي‌كشاند.

درآمدهاي حاصل از صنعت گردشگري در حدود ‌11 درصد از توليد ناخالص داخلي (GDP) اسپانيا را به خود اختصاص داده و در سه ماهه‌ي نخست امسال نيز در حدود ‌9 ميليون گردشگر به اسپانيا سفر كردند كه ركورد جديدي محسوب مي‌شود كه اين كشور را در ميان پنج مقصد برتر گردشگري اروپا در رتبه نخست قرار داده است.

بخش اعظم گردشگران اسپانيا از آلمان و انگليس بوده‌اند؛ اين در حالي است كه در ماه‌هاي اخير گردشگران اين كشور از كشورهاي عربي حوزه خليج فارس نيز رشد چشم‌گيري داشته است.

اسپانيا در بين كشورهاي عضو اتحاديه اروپا بيشترين شاغلان را در صنعت گردشگري داشته و به عنوان يكي از مقاصد برتر گردشگري جهان هر ساله ميزبان ميليون‌ها گردشگر از كشورهاي مختلف به ويژه انگليس، آلمان و فرانسه است، هم‌چنين هفت درصد از نيروي كار اين كشور نيز در صنعت گردشگري و يا صنايع مرتبط به كار اشتغال دارند.

img2
  • آخرین اخبار
  • پربازدیدترین‌ها

گزارش جایگاه ذهنی سلبرتیهای ایرانی در شهر تهران