23 آبان 1390

رونق گردشگري آتشفشان در کنگو
مارکتینگ‌نیوز- فوران‌هاي کوه آتشفشان «نيامولاگيرا» در جمهوري کنگو اين منطقه را به يکي از جاذبه‌هاي گردشگري اين کشور بدل کرده است.

به گزارش مارکتینگ نیوز به نقل از ميراث آريا، جمهوري کنگو،‌ با هدف ارتقاي صنعت گردشگري خود، گردشگران را براي تماشاي فوران‌هاي اين آتشفشان دعوت کرده و به آن‌ها اجازه داده است از فاصله‌اي معين به تماشاي اين رويداد طبيعي بپردازند.

اين کوه که از ششم نوامبر شروع به فوران کرده است از آتشفشان‌هاي فعال کنگو به شمار مي‌رود که تقريبا هر دو سال يک‌بار فعال مي‌شود؛ به همين دليل اردوگا‌ه‌هاي مخصوصي در نزديکي آن ايجاد شده و گردشگران مي‌توانند با اقامت در آن‌ها، بهترين منظره‌‌ها را از فواره‌هاي مواد مذاب که ارتفاعشان به 200 تا 300 متر مي‌رسد مشاهده کنند.

اين آتشفشان در 8 روز گذشته بدون وقفه و با شدت يکسان فوران داشته است و به گفته کارشناسان توانايي ادامه اين روند را براي ماه‌هاي متوالي خواهد داشت. براي نمونه، فعاليت اين آتشفشان در سال 1989، نزديک به 9 ماه به طول انجاميد.

به گزارش ميراث آريا، اردوگاه گردشگران در ضلع جنوبي آتشفشان قرار دارد و براي ارائه نمايي بهتر تقريبا در نزديکي آن احداث شده، اما به رغم نزديکي از امنيت کاملي برخوردار است. ميزان امنيت در اين اردوگاه‌ها به قدري است که گردشگران حتي با خود کيسه‌ خواب‌ نيز مي‌آورند.

گفتني است اين کوه آتشفشان در پارک ملي «ويرونگا»ي کنگو قرار دارد و براي نخستين بار در دسترس گردشگران قرار گرفته است.
img2
  • آخرین اخبار
  • پربازدیدترین‌ها

گزارش جایگاه ذهنی سلبرتیهای ایرانی در شهر تهران