26 آبان 1390

تایلند و هتل‌های خالی از گردشگر
alt
مارکتینگ‌نیوز- به رغم گشايش مجدد هتل‌ها در شهرهاي سيل زده تايلند، بسياري از هتل‌هاي پايتخت اين کشور همچنان خالي از گردشگر مانده‌اند.
به گزارش مارکتینگ نیوز به نقل از ميراث آريا،‌ سازمان هتل‌هاي تايلند اعلام کرد: به دليل ترس و وحشت گردشگران از احتمال شيوع بيماري‌هاي ناشي از سيل در شهر بانکوک، بسياري از هتل‌هاي اين شهر همچنان خالي از گردشگر باقي مانده‌اند.
اين خبر درحالي مطرح مي‌شود که گزارش سازمان هتل‌ها، برخي از هتل‌هاي استان‌هاي شمالي بانکوک همچون شهر «آيوتاها» که از اولين مناطق سيل زده تايلند محسوب مي‌شد، طي روزهاي اخير فعاليت دوباره خود را آغاز کرد‌ه‌اند.
«پراکيت چيانمورفانگ»‌ رييس سازمان هتل‌هاي تايلند گفت: هتل‌هاي مناطق مرکزي اين کشور در حال حاضر به دليل پذيرش شهروندان و مسافران، تقريبا تکميل شده‌اند اما هتلداراي در شهر بانکونک رونقي نداشته و چشم انتظار گردشگراني است که اينروزها به دنبال کنترل تمام جوانب براي مسافرت يا رزرو هتل در اين شهر هستند.
وي افزود: مساله و مشکلي که اکنون اين شهر را تهديد مي‌کند ترس گردشگران از شيوع بيماري‌هاي ناشي از سيل در آن است زيرا هيچ مقام و مسوولي توانايي اطمينان دادن به آن‌ها و رد اين فرضيه را ندارد.
به گزارش ميراث آريا، براساس آمارهاي ارائه شده، تايلند در 10 ماه نخست سال ميزبان 15 ميليون گردشگر بوده که رشدي 25 درصدي نسبت به سال گذشته داشته است اما کارشناسان پيش‌بيني مي‌کنند اين روند در ماه‌هاي آتي با کاهشي 10 درصدي مواجه شود.
گفتني است، ظرفيت هتل‌هاي پنج ستاره و چهار ستاره بانکوک در ماه جاري به 30 درصد کاهش پيدا کرد در حالي که اين ميزان در مدت مشابه سال گذشته 85 درصد بوده است.
سيل اخير تايلند که در 60 سال گذشته بي‌سابقه بوده به تخريب 23 استان از 27 استان اين کشور و بي‌خانمان شدن ميليون‌ها نفر انجاميد.
img2
  • آخرین اخبار
  • پربازدیدترین‌ها

گزارش جایگاه ذهنی سلبرتیهای ایرانی در شهر تهران