26 آبان 1390

سفرنامه‌های اروپایی در موزه ملی ملک
alt

مارکتینگ‌نیوز- علاقمندان به سفر این روزها سری به موزه ملی ملک بزنند.

 

به گزارش مارکتینگ نیوز به نقل از روابط عمومي مؤسسه كتابخانه و موزه ملي ملك، نمايشگاهي از سفرنامه هاي اروپايي در اين مؤسسه برپاست.
اين نمايشگاه كه به مناسبت هفته كتاب در كتابخانه ملي ملك برپا شده بخشي از گنجينه کتاب های قدیمی کتابخانه ملک و شامل سفرنامه هايي است كه اروپائيان از سفرشان به ايران نوشته اند. بیشتر این سفرنامه ها متعلق به دورانی است که شاید بتوان آن را عصر زرین سفرنامه نویسی غربیان از سفر به ایران دانست، یعنی سده هفدهم میلادی که مصادف با حکومت صفوی است.
از کتاب های به نمایش در آمده در این نمایشگاه ، برگردان انگلیسی سفرنامه ناصرالدین شاه قاجار به اروپا است. این سفر نامه توسط جیمز ویلیام ردهاس در سال 1874 میلادی در لندن منتشر شده است.
قدیمی ترین اثر به نمایش در آمده نسخه ای از سفرنامه سر توماس هربرت است که با هئیتی انگایسی از سوی چالز اول پادشاه بریتانیا به دربار شاه عباس کبیر آمده بود.
این نمایشگاه ازتاريخ 22 تا پایان آبان ماه هر روز( بجز روز های تعطیل) از ساعت 30/8 تا 30/16 جهت بازدید علاقمندان دایر است.

کتابخانه ملی ملک با داشتن ۱۹ هزار عنوان نسخه خطی نادر و نفیس، یکی از شش گنجینه بزرگ نسخ خطی ایران است. این کتابخانه در تهران، خيابان امام خميني، خيابان ملل متحد (باغ ملي) واقع شده است.

img2
  • آخرین اخبار
  • پربازدیدترین‌ها

گزارش جایگاه ذهنی سلبرتیهای ایرانی در شهر تهران