20 فروردین 1390

مقابله با سیگار با رنگ زیتونی
alt

 

TMBA- اعظم احمدی

رنگ سبز زیتونی آخرین سلاح در جنگ مداوم دولت استرالیا با صنعت دخانیات این کشور است. این هفته دولت خانم جولیا گیلارد Julia Gillard  پیشنهاد تهاجمی خود برای حذف برند بر روی بسته‌بندی سیگارها و استفاده از تصاویر منزجرکننده و دردآور بر روی پاکتهای سیگارها را افشا کرد.

محققان دریافته اند که رنگ زیتونی تیره برای مشتریان و خصوصاً جوانان بیشترین دافعه را دارد. اگر این پیشنهاد به صورت قانون درآید پاکتهای سیگار  فروخته شده در استرالیا به این رنگ در خواهند آمد و نام برندها با اندازه و فونت استاندارد در روی آن قرار خواهد گرفت که تا آنجا که ممکن است آنها را بدون نام و بدون جذابیت نشان دهد.

مسلماً استرالیا اولین کشوری خواهد بود که لوگو و نام برند سیگارها را حذف می کند. وزیر بهداشت و سلامت این کشور گفت ما هر کاری می کنیم تا جذابیت سیگار از بین برود. او متذکر شد که سالانه 15 هزار نفر در استرالیا به خاطر بیماریهای ناشی از دود کردن سیگار جان خود را از دست می دهند.

صنعت دخانیات با این ادعا که محصولی قانونی را به فروش می رساند و محصولات این صنعت باید لوگو و نام برند را بر خود داشته باشند در برابر این پیشنهاد به مقابله برخاسته است. و می گوید این پیشنهاد نقض علامت تجاری بین المللی و قوانین مالکیت معنوی است.  اما دولت عقیده دارد که این محصول مرگبار است و باید تا آنجا که ممکن است باید با مقررات سخت تحت کنترل درآید.

www.bbc.co.uk

img2
  • آخرین اخبار
  • پربازدیدترین‌ها

گزارش جایگاه ذهنی سلبرتیهای ایرانی در شهر تهران