31 خرداد 1395

توقف تولید بیش از ۴۰ مدل خودروی فولکس واگن

مارکتینگ نیوز- گروه خودروسازی فولکس واگن در راستای استراتژی جدیدش، تولید بیش از ۴۰ مدل را در سالهای آینده متوقف خواهد کرد.

به گزارش ایسنا، فولکس واگن که پس از افشای رسوایی آلایندگی سرگرم سازماندهی تشکیلات خود است، هفته گذشته اعلام کرده بود میلیاردها یورو در خودروهای برقی و فناوریهای خودران سرمایه گذاری خواهد کرد تا ظرف یک دهه آینده به پیشروی جهانی در حمل و نقل سبز تبدیل شود.

روزنامه هندلزبلات آلمان به نقل از منابع آگاه در فولکس واگن نوشت: به‌سازی فعالیتهای فولکس واگن شامل قطع تولید بیش از ۴۰ مدل است. فولکس واگن در حال حاضر حدود ۳۴۰ مدل در مجموعه خود تولید می‌کند که شامل برندهایی مانند آئودی، اسکودا و سیت است.

سخنگوی فولکس واگن اعلام کرده درباره شمار مدلهایی که قرار است دیگر تولید نشوند هنوز تصمیمی گرفته نشده است.

ماتیاس مولر، مدیرعامل فولکس واگن پنج شنبه گذشته اعلام کرد این شرکت قصد دارد بیش از ۳۰ مدل خودروی برقی تا سال ۲۰۲۵ تولید کند و فروش سالانه دو تا سه میلیون دستگاه خودروی برقی را هدف گذاری کرده است. این شرکت برای حمایت از این طرح بلندپروازانه، قصد دارد تخصص داخلی در زمینه فناوری باتری را بهبود دهد زیرا بهبود ظرفیت شارژ باتری خودروی برقی موضوع مهمی برای متقاعد کردن مردم برای خرید خودروهای برقی است.

فولکس واگن همچنین قصد دارد سودآوری را افزایش داده و هزینه‌ها را کنترل کند. این مسئله بویژه در برند فولکس واگن اعمال خواهد شد که چندان پولساز نبوده است در حالیکه عمده سود این شرکت در سه ماهه اول مربوط به برندهای لوکس آئودی و پورشه بوده که حاشیه سود بالاتری داشته اند. مدیرعامل فولکس واگن اظهار کرد این شرکت قصد دارد حاشیه سود برای کل گروه را از شش درصد کنونی به هفت تا هشت درصد تا سال ۲۰۲۵ افزایش دهد.

img2
  • آخرین اخبار
  • پربازدیدترین‌ها

گزارش جایگاه ذهنی سلبرتیهای ایرانی در شهر تهران