27 خرداد 1399
خودمدیریتی در کار را جدی بگیرید
خودمدیریتی در کار را جدی بگیرید

 

خودمدیریتی در کار را جدی بگیرید

کارمندان با مهارتهای مدیریت قوی خود یک سرمایه با ارزش در هر مکان کاری هستند. مدیریت دقیق فعالیتها در محل کار میتواند در رسیدن به اهداف شما فراتر رود. برای تمرین خود مدیریتی در محل کار و حفظ برنامه کارآمد از نکات زیر استفاده کنید:

در جلسات به موقع و با آمادگی حاضر شوید.  اگر میدانید جلسه ای پیش رو دارید، یک روز قبل از آن اطلاعات لازم را جمع‌آوری کنید و سوالاتی بپرسید. همچنین میتوانید و سوالات و یادداشتهای خود را در ساعاتی قبل از جلسه بررسی کنید و مطمئن شوید بر اهداف جلسه متمرکز هستید و میتوانید یک همکاری متمرکز داشته باشید.

در پایان ساعات کاری، برای فردا برنامه ریزی کنید.  تقویمی سازماندهی کنید و لیستی جدید برای انجام کارها بنویسید. همچنین می توانید از این زمان برای مرور کارهایی که انجام داده اید استفاده کنید تا ببینید چقدر در رسیدن به اهداف روزانه خود موفق بوده اید.

برنامه سازمان یافته ای حفظ کنید. یک برنامه دقیق از وقایع، مهلت ها یا جلسات بنویسید تا بتوانید پروژه ها، وظایف و مسئولیتهای خود را بهتر مدیریت کنید.

اهداف پروژه ها را معین کنید. مهلت های مشخص را تعیین کنید ، و از یک تقویم برای ردیابی آنها در هر روز ، هفته و ماه استفاده کنید.

 سریعا پروژه ها را ارزیابی کنید. قبل از شروع یک پروژه اطمینان حاصل کنید که دقیقاً نقش شما چیست. همچنین می توانید بعد از شروع یک کار سؤال کنید تا اطمینان حاصل کنید که آن را به درستی تکمیل کرده اید یا کشف کرده اید که آیا نیاز به تنظیم دارید یا خیر.

اطمینان حاصل کنید که مهارتهای مدیریت خود را بطور مناسب برجسته کرده اید تا کارفرمایان آینده نگر توانایی های شما را در این زمینه تشخیص دهند.

img2
  • آخرین اخبار
  • پربازدیدترین‌ها

گزارش جایگاه ذهنی سلبرتیهای ایرانی در شهر تهران