14 اسفند 1391

آموزش های بازار محور برای اشتغالزایی ضروری است

مارکتینگ نیوز- حمیدرضا خانپور روز شنبه در کنفرانس ارزشیابی و تضمین کیفیت در نظام های آموزشی کشور اظهار داشت: ‌ با توجه به جمعیت جوانان کشور، ضرورت ایجاد اشتغال مولد با استفاده از ارائه آموزش های مهارتی بازار محور وجود دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران، وی با اشاره به رفع معضل بیکاری توسط این نوع آموزش ها و با استفاده از تجربیات عملی استاد کاران، بیان داشت: باید آموزش ها به نوعی ارایه شود که تضمین کیفیت آموزشی را در برداشته باشد.

مدیرکل فنی و حرفه ای استان تهران با اشاره به برگزاری کنفرانس ارزشیابی و تضمین کیفیت در نظام های آموزشی کشور گفت:‌ در این کنفرانس مقالاتی درقالب آموزش های حرفه ای کاربردی ارایه شده است.

وی عملی شدن راهکارهای ارایه شده را موجب افزایش کیفیت در آموزش شده و توسعه پایدار دانست و افزود: آموزش ها باید از حالت تئوری به عملی گرایش یابد و در آموزش های عملی از حضور استادان ماهر و متخصص بهره گرفته شود.

مدیر کل فنی و حرفه ای استان تهران اضافه کرد:‌ بر اساس تبصره 2 ماده 38 قانون مالیات بر ارزش افزوده، واحدهای تولیدی، خدماتی و صنعتی کشور در صورت فعالیت مستمر آموزشی و مهارت آموزی از بخشودگی مالیاتی نیز بهره مند می شوند.

خانپور گفت: توانمند سازی و ارتقای‌ بهره وری نیروی کار با افزایش انگیزه، مهارت، خلاقیت، ایجاد تناسب بین مراکز آموزشی و پژوهشی با نیاز بازار کار و ساماندهی اشتغال و حرکت نیروی کار ایرانی از سطح ملی، منطقه ای و جهانی مورد تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی است.

img2
  • آخرین اخبار
  • پربازدیدترین‌ها

گزارش جایگاه ذهنی سلبرتیهای ایرانی در شهر تهران