19 اسفند 1391

سنجش مهارت 46 هزار کارآموز در 402 حرفه‌ آموزشی در تهران

مارکتینگ نیوز- مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران از برگزاری هشتمین دوره آزمون سنجش مهارت 46 هزار کارآموز در 402 حرفه‌ آموزشی خبر داد.

به گزارش فارس، حمید رضا خانپور، با اشاره به برگزاری هشتمین مرحله سنجش مهارت، اظهار داشت: با توجه به اینکه تربیت نیروی انسانی متخصص و کارآمد در عرصه‌های مختلف از وظایف ذاتی سازمان فنی و حرفه‌ای است بر همین اساس آزمون‌های مهارتی برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: روز گذشته بیش از 46 هزار نفر کارآموز در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای و موسسات کارآموزی آزاد به صورت هماهنگ کشوری در آموزن سنجش مهارت با یکدیگر رقابت کردند.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران با بیان اینکه در این آزمون کارگران صنعت ساختمان، قالی‌بافان، گلیم بافان و رشته‌های صنایع دستی کد دار نیز حضور داشتند،‌ گفت: از کل کارآموزن نزدیک به 22 هزار و 261 نفر خانم و 23 هزار و 790 نفر نیز مرد در 402 حرفه‌ آموزشی در 16 حوزه امتحانی حضور داشتند.

خانپور با اشاره به اینکه این آزمون‌ها در بخش‌های صنعت، خدمات و کشاورزی انجام می‌شود، برخی رشته‌های آن را برشمرد و افزود: رشته‌های مکانیک،‌ جوشکاری، تراش و فرز، فناوری اطلاعات، طراحی و دوخت،‌ بنا سفت کار، سیمان کار، گچ کار،‌ برق ساختمان،‌لوله کشی و تاسیسات برودتی از جمله آنها است.

وی تاکید کرد: این آزمون دو مرحله ای است و افرادی که نمره قبولی در مرحله کتبی کسب کنند می توانند در آزمون عملی نیز شرکت کنند.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران با بیان اینکه افراد پس از قبولی در آزمون عملی گواهینامه مهارت بین المللی دریافت می‌کنند، بیان داشت: مدت زمان صدور این گواهینامه‌ها یک ماهه خواهد بود.

خانپور افزود: برگزاری این آزمون‌ها بستگی به میزان تقاضا و نیز نیاز بازار کار دارد تا بتوان گامی در جهت ایجاد اشتغال برداشت.

img2
  • آخرین اخبار
  • پربازدیدترین‌ها

گزارش جایگاه ذهنی سلبرتیهای ایرانی در شهر تهران