27 خرداد 1392

آموزش‌های مهارتی بسترساز توسعه مشاغل خانگی

مارکتینگ نیوز- مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران ارائه آموزشهای فنی و حرفه‌ای را بسترساز ایجاد مشاغل خانگی، بنگاه‌های کوچک و متوسط و زودبازده دانست.

به گزارش خبرنگار مارکتینگ نیوز، حمیدرضا خانپور، گفت: آموزشهای فنی و حرفه‌ای متولی اشتغال در سطوح کلان شغلی نیست ولی می‌تواند ظرفیتهای زیادی را در جهت توسعه اشتغال و تولید و کاهش آسیبهای اجتماعی ایجاد کند.

وی از آموزشهای مهارتی و فنی و حرفه‌ای به عنوان عامل زمینه‌ساز در گسترش مشاغل خانگی، بنگاههای زودبازده و خرد و متوسط نام برد و بر ضرورت همکاری و تعامل میان نهادهای مرتبط از قبیل وزارت کشور، وزارت آموزش و پرورش و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز تاکید کرد.

به گفته خانپور، آمایش سرزمینی با رویکرد نهادی به خصوص در استانهای مرزی می تواند مبنایی برای اشتغال پایدار و تاثیر آن بر کاهش آسیبهای اجتماعی باشد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران در ادامه توانمندسازی زنان و آسیب دیدگان اجتماعی از طریق آموزشهای مهارتی و ترویج آموزشهای فنی و حرفه‌ای در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته را از جمله سیاستها و راهبردهای سازمان فنی و حرفه‌ای در جهت تحقق عدالت اجتماعی برشمرد.

وی تصریح کرد: همراه با توسعه اشتغال باید افزایش مهارتها و تخصص‌های متنوع در بین مردم مدنظر قرار گیرد.

خانپور در پایان یکی از راهکارهای عمده مبارزه با آسیب‌های اجتماعی نظیر قاچاق را، ارائه آموزش در جهت گسترش مهارتهای مختلف فنی و شغلی عنوان کرد و گفت: مهارتهای ذهنی و عملی توانایی افراد را برای انجام فعالیت مفید و کسب مشاغل و موقعیتهای اجتماعی افزایش داده و نگرش آنها را به سوی اشتغال سالم سوق می دهند.

img2
  • آخرین اخبار
  • پربازدیدترین‌ها