19 تیر 1392
مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران در برنامه زنده حرف حساب شبکه یک سیما:
تلفیق علم، فن، هنر و مهارت با آموزش های فنی و حرفه ای باعث رونق فضای کسب و کار کشور می شود

مارکتینگ نیوز- حمیدرضا خانپور مدیرکل استان تهران به منظور توسعه فرهنگ آموزش فنی و حرفه  ای مشاغل خانگی و مهارت آموزی جوانان عزیز ایران اسلامی با هدف معرفی زمینه های ایجاد اشتغال پایدار در برنامه زنده حرف حساب شبکه یک سیما حضور یافت.

به گزارش روابط عمومی آموزش فنی و حرفه ای استان تهران، حمیدرضا خانپور سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور را متولی آموزش های کاربردی، حرفه ای، کوتاه مدت و غیررسمی دانست و افزود: 650 مرکز دولتی و 12 هزار و 500 آموزشگاه فنی و حرفه ای آزاد در سراسر کشور چهار هزار استاندارد شغلی را در بخش صنعت، کشاورزی، خدمات و فرهنگ و هنر جهت اشتغال پایدار جوانان عزیز در حال آموزش دارند.

وی با بیان این مطلب که هر شخصی که با انگیزه و علاقه مهارت های فنی و حرفه ای را فرا بگیرد، بیکار نخواهد ماند، اظهار داشت: جامعه باید از مدرک گرایی و پشت میز نشینی به سمت مهارت آموزی و فعالیت های تولیدی و صنعتی سوق یابد و جوانان با تکمیل دوره های آموزشی در بخش های مختلف و آشنایی با دنیای واقعی کار در مراکز آموزش فنی و حرفه ای به یک تولیدکننده کارآفرین و نیروی انسانی ماهر و متخصص تبدیل شوند.

خانپور با اشاره به آمار 50 درصدی مخاطبین دانشگاهی و دانشجو، بیان داشت: دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی با گذراندن دوره های مهارتی و آشنایی با روند کار در صنایع و فعالیت های تولیدی و تلفیق علم، فن، هنر و مهارت و با قرار گرفتن در فضای واقعی کسب و کار در مراکز آموزش فنی و حرفه ای قطعاً زمینه اشتغال پایدار را برای خود فراهم می کنند.

وی با تأکید بر شرکت در گذرهای مهارتی رایگان آموزش فنی و حرفه ای استان تهران، افزود: گذر مهارتی در راستای حمایت از تولید ملی و کارآفرینی، توسعه فرهنگ مهارت و کارآفرینی در جوانان و حمایت از آموزش های کپسولی برگزار و هم میهنان عزیز با شرکت در این دوره های رایگان با مهارت هایی که منجر به ایجاد اشتغال مولد و پایدار می شود آشنا خواهند شد.

لازم به توضیح است مدیرکل استان گزارشی از فعالیت های صورت گرفته در سازمان ارائه و به تشریح اهداف و برنامه های آتی سازمان در خصوص نظام جامع ملی مهارت و فناوری و زیر نظام صلاحیت حرفه ای و پودمان های تدوین شده پرداخت. این برنامه تلویزیونی که به صورت پخش زنده انجام شد، به مدت 45 دقیقه به طول انجامید.

img2
  • آخرین اخبار
  • پربازدیدترین‌ها