20 آبان 1398
نکاتی از کارافرینانی که در کشور های خارجی سرمایه گذاری کرده اند.
3 درس از کارافرینان غریبه!

سه درس از کارافرینانی که در کشور های خارجی سرمایه گذاری کرده اند.

1-شبکه جدید بسازید

واقعیت این است که بسیاری از کار و کسب های خارجی در محیط های جدید با شکست مواجه می شوند. یکی از دلایل این شکست ها این است که سرمایه گذار، در محیط جدید شبکه حرفه ای مناسبی در اختیار ندارد.

پیدا کردن مخاطب جدید، نیاز به دانش تخصصی و مطالعه ی گسترده دارد. کاسپار تینی، سرمایه گذارجوانی از استونی، شرکتی در زمینه ی واقعیت مجازی در کشور آمریکا راه اندازی کرده است. وی از سمت مجله ی فوربز به عنوان یکی از مدیرعاملان موفق زیر 30 سال در سال 2019 معرفی شده است. 

به گفته کاسپار :" با ورود به کشوری جدید، شبکه ارتباطی بسیار محدودی در اختیار داریم و این محدودیت شروع فعالیت را بسیار مشکل می سازد."

کاسپار برای بدست آوردن شبکه ای حرفه ای، به محیط دانشگاهی هاروارد ورود پیدا کرد و از آن طریق راه موفقیت خود را هموار ساخت.

2- بدانید هر کار و کسبی، مربوط به مردم است.

 یکی دیگر از کارافرینان جوان به نام استاس توشینسکی، که استارتاپی در زمینه ی کامپیوتر در سانفرانسیسکو افتتاح کرده است می گوید:" اولین کاری که به عنوان یک سرمایه گذار یا کارآفرین در یک کشور جدید باید انجام دهید این است که با فرهنگ جامعه ی مخاطب آشنا شده و اخت بگیرید. یکی از مهم ترین کارهایی که باید انجام دهید، این است که کار و کسب خودتان را انعطاف پذیر کنید تا با فرهنگ جامعه ی هدف انطباق داشته باشد."

همواره مردم به دنبال داستانی هستند تا به واسطه ی آن با محصولی احساس نزدیکی کنند و مشتری آن شوند. ایجاد این داستان برای مخاطب، یکی از کلید های پیشرفت و موفقیت است.

3- چالش ها را با روی گشاده و تفکر مثبت بپذیرید

لازمه ی موفقیت در یک بازار جدید و خارجی، انعطاف پذیری و اشتیاق مضاعف است. هیچ گاه نباید غریبگی با فرهنگ جدید را بهانه ای برای عدم موفقیت شناخت بلکه باید فرهنگ جدید را شناخت و آن را در آغوش کشید. یک کارآفرین موفق به جای فکر کردن و ناراحتی درباره ی گذشته، به اینده و موقعیت های پیش رو فکر می کند. چشم انداز روشن و واقع بین به کارآفرینان تازه ار کمک می کند تا هر چالشی را به موقعیتی برای یادگیری و کسب تجربه تبدیل کنند.

img2
  • آخرین اخبار
  • پربازدیدترین‌ها

گزارش جایگاه ذهنی سلبرتیهای ایرانی در شهر تهران