29 مهر 1398
اپلیکیشن جنگل،متمرکز باش(forest,get focused)
اپلیکیشنی که شما را از تلفن همراه دور نگه می دارد!

اپلیکیشن جنگل، به شما کمک می کند تا در زمان هایی که نیاز دارید کاری را به اتمام برسانید، از تلفن همراه خود دور بمانید.

این مسئله از کسی پنهان نیست که تلفن های همراه هوشمند ما، نقش عظیمی در سطح توجه پایین ما دارند. انجام دادن کارهای روزمره ای که به  چند ثانیه توجه نیاز دارند، زمانی که درگیر چک کردن تلفن های همراه می شویم، به ساعت ها می انجامد. این هفته به شما اپلیکیشنی معرفی می کنیم که کمک می کند به جای ساعت ها بی هدف چرخیدن در صفحات مجازی، کارهایتان را به سرانجام برسانید. 

 اپلیکیشن متمرکز باش با هدف کارآیی بیشتر افراد به وجود آمده و هم در اندروید و هم آی او اس قابل دسترس است. زمانی که این اپلیکیشن را باز می کنید، یک دانه درخت را می کارید و شاهد رشد آن می شوید سپس تلفن همراه خود را کنار گذاشته و به فعالیت های خود می پردازید. اگر تلفن همراه را بردارید و از اپلیکیشن خارج شوید تا پیامی را چک کنید یا به توییتر سری بزنید، گیاه شما خواهد مرد و شما مجبور به کاشت گیاهی جدید می شوید. زمانی که می خواهید وارد اپلیکیشن دیگری شوید، پیامی ظاهر می شود و به شما هشدار می دهد که با ترک کردن این برنامه، درختتان خواهد مرد. اگر بی توجه به این پیام اپلیکیشن را ترک کنید مجبور به کاشت درخت جدیدی می شوید. 

کار کردن با این اپلیکیشن بسیار آسان است. بعد از ایجاد صفحه مربوط به خود، یک ساعت زمانی را مشخص می کنید و به کارهایتان می پردازید. در طی زمانی که تعیین کرده اید، درخت رشد می کند و پیام هایی مانند " به من نگاه نکن" یا "گوشی را زمین بگذار" در بالای درخت ظاهر می شود.

از دیگر قابلیت های این برنامه پخش موسیقی هایی است که به آرامش و تمرکز ذهن کمک می کند. هم چنین می توان مرورگر این برنامه را نصب کرد تا از حواس پرتی مجازی حتی در کامپیوتر هم جلوگیری کنید. 

هربار که درخت شما کامل رشد کند، مقداری پول مجازی دریافت می کنید. هرچه پول بیشتری به دست آورید، گیاهان متفاوتی مانند درخت لیمو، شکوفه های گیلاس، قارچ یا حتی کدو تنبل بکارید. 

اگر می خواهید هدف دار به این بازی بپردازید، می توانید از پول هایی که به دست می آورید در راستای کاشت درختی واقعی استفاده کنید. این اپلیکیشن با همکاری سازمان "درختان آینده" در صحرای آفریقا به کاشت درخت می پردازد. هر 2500 پولی که به دست می آورید به کاشت یک درخت واقعی منجر می شود. این مقدار پول شاید ابتدا بسیار به نظر برسد ولی متوجه خواهید شد که با توقف پرسه های بی هدف در گوشی، این پول به سرعت جمع می شود. 

در قسمت دیگری از این اپلیکیشن، روند تمرکزی خود را در طول هفته می توانید مشاهده کنید. هم چنین درخت هایی که کاشته اید و متاسفانه درخت هایی را که کشته اید را هم مشاهده می کنید. 

اگر به تشویق کوچکی نیاز دارید تا از سردرگمی خلاص شوید و هرچه سریع تر کارهایتان را به سرانجام برسانید، پیشنهاد می کنیم که این اپلیکیشن را دانلود کنید و به کاشت درخت بپردازید.

img2
  • آخرین اخبار
  • پربازدیدترین‌ها

گزارش جایگاه ذهنی سلبرتیهای ایرانی در شهر تهران